pixel Ręcznik może być ozdobą Twojej łazienki!
Ręcznik może być ozdobą Twojej łazienki!

RęcznikKiedy zastanawiamy się nad aranżacją swojej łazienki, na pierwszy plan wysuwają się pomysły dotyczące płytek. Spędzamy całe godziny na rozważaniu jakiego mają być koloru, czy lepiej wybrać gładkie czy wypukłe, a może z wzorem, a jeśli tak, to z jakim? Kiedy już uporamy się z kafelkami, przychodzi pora na meble i wyposażenie - a to oznacza nowe dylematy i problemy do pokonania.

A przecież urok łazienki tkwi w jej szczegółach, a nie w kolorze płytek! O tym, czy będzie przytulna, decydują dywaniki, kubeczki na szczoteczki do zębów, lustro i... ręczniki! Ten jakże często i niesprawiedliwie pomijany element wystroju łazienki może zaważyć na całościowym efekcie bardziej niż wzorek na płytkach dookoła umywalki.

Ręcznik może ozdabiać łazienkę na wiele sposobów. Ważne jest, by odpowiednio dobrać jego kolor. To specyficzne pomieszczenie powinno wpływać na obecne w nim osoby kojąco, dawać im poczucie bezpieczeństwa i intymności. Nie powinno się więc umieszczać w nim ręczników w rażących, sztucznych kolorach, które godzą nie tylko w zmysł estetyki, ale i po prostu w zmysł wzroku. Szalone wzory i jaskrawe barwy są dobre na śmieszny prezent dla znajomego, ale w zacisznym kąciku, jakim powinna być łazienka, lepiej ich nie używać. Pastelowe, łagodne kolory, takie jak écru czy rozmyty błękit to sympatyczne rozwiązanie dla większości łazienek. Jeśli chcemy naszej nadać bardziej luksusowy charakter, warto postawić na głęboką purpurę czy ciemną zieleń. Klasyczny biały jest zawsze dobrym rozwiązaniem – kojarzy się z czystością i porządkiem zadbanego domostwa, a także z przepychem pokoju w pięciogwiazdkowym hotelu.

Prócz koloru ręcznika, ważna jest jego struktura. Mamy tu na myśli to, jaki jest w dotyku, czy jest gruby i z jakich materiałów został zrobiony. Przyjęło się, że najlepsza na ręczniki jest bawełna – jest to tkanina najbardziej uniwersalna i przyjazna dla skóry. Grube bawełniane ręczniki dobrze chłoną wodę, przyjemnie otulają po kąpieli i – co ważne – mogą naprawdę ładnie wyglądać, jeśli nie zniszczymy ich praniem w 90 stopniach (do pozbycia się większości bakterii wystarczy 60). Puchaty bawełniany ręcznik to świetna ozdoba łazienki, ale warto się zastanowić nad ręcznikiem z mikrofibry, który chłonie kilkakrotnie więcej wody i może być równie estetyczny. Ważną rolę gra też ewentualny haft lub nadruk – oczywiście ten pierwszy jest bardziej pożądany, bo zrobienie go wymaga wiele wysiłku, a efekt bywa zachwycający. Najdroższe ręczniki są haftowane ręcznie.

Nie bez znaczenia jest też sposób prezentacji łazienkowych ręczników. Wieszanie ich na haczykach to najprostszy pomysł, niestety nie wygląda zbyt pięknie, a i same ręczniki zniekształcają się po pewnym czasie. Na szczęście w sklepach aż roi się od różnych, bardziej lub mniej wyszukanych wieszaków. Najczęściej są to dekoracyjne poprzeczne drążki, przez nie po prostu przewiesza się ręcznik, który może schnąć bez problemu, a do tego nieźle wygląda. Zdarzają się też eleganckie stojaki i półeczki, na których można kłaść zwinięte lub złożone ręczniki. Warto poświęcić nieco czasu na to, aby i one dokładały się do pięknego wyglądu naszej wymarzonej łazienki.

do góry
Bestsellery
bestseller
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl