Ręcznik to przedmiot znajdujący się w każdej łazience. Używamy go każdorazowo po umyciu rąk. Z tego też powodu, warto zastanowić się nad tym, gdzie powiesić ręcznik przy umywalce, aby miejsce było praktyczne dla wszystkich domowników oraz gości. Na co zwracać uwagę wieszając ręcznik przy umywalce? Sprawdźmy.

Gdzie wieszać ręczniki w małej łazience?

Małe przestrzenie wymagają od nas przemyślanych rozwiązań tak, aby jednocześnie były funkcjonalne oraz stylowo wykończone. Jak więc powiesić ręcznik w małej łazience

Bez względu na to, czy jest to duża, czy mała powierzchniowo łazienka ręcznik zawsze powinien znaleźć się w zasięgu ręki. Najlepiej, jeśli umiejscowimy go na tej ścianie, na której znajduje się umywalka. Jest to zarówno praktyczne rozwiązanie, jak i pozwalające wykorzystać maksymalnie małą powierzchnię łazienki. W ten sposób oszczędzamy miejsce na pozostałych ścianach, które można wykorzystać do zawieszenia między innymi półek. 

Dodatkowym pomysłem na zaoszczędzenie miejsca w małej łazience jest wykorzystanie drzwi. Można wybrać wieszaki, które nie wymagają wiercenia i na nich powiesić ręczniki. Oczywiście rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku, gdy umywalka znajduje się blisko drzwi.

Gdzie powiesić ręcznik przy umywalce w dużej łazience?

Kierując się zasadą, że ręcznik powinien znaleźć się w pobliżu umywalki, w dużej łazience jego umiejscowienie może być dowolne. Jeśli umywalka jest blisko sąsiedniej ściany, bądź wygodnym dla domowników rozwiązaniem będzie ściana naprzeciwko umywalki, jak najbardziej można zdecydować się na takie rozwiązanie.

Umiejscowienie wieszaka na ręczniki – o czym pamiętać?

To, gdzie oraz jaki wieszak na ręczniki powiesimy w łazience, będzie wpływać na funkcjonalność całego pomieszczenia. Dlatego trzeba zwrócić uwagę, na jakiej wysokości wieszak na ręczniki powinien się znaleźć. W przypadku drążków na ręczniki, które służą do jego przewieszenia, wysokość ich montażu powinna wynieść około 120 cm od ziemi. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku tradycyjnych haczyków. Tutaj widełki wysokości na, której się je wiesza to od 140 do 180 cm. Jeśli przy umywalce używamy tylko małych ręczników, wtedy wysokość haczyków może być w granicach 140 cm. Natomiast w przypadku dużych ręczników dobrze by haczyki były zawieszone wyżej. W ten sposób ręczniki nie będą dotykać podłogi.

Jak jeszcze wieszać ręczniki przy umywalce?

Można też postawić na inne rozwiązania niż tradycyjny drążek i haczyk mocowane do ściany. Dobrym wyborem jest stojący wieszak na ręcznik pod umywalkę. Sprawdzi się szczególnie w przypadku umywalek podwieszanych. Nie wymaga wiercenia i w dowolnej chwili można zmienić jego położenie. Dostępne są modele dostosowane do powieszenia jednego bądź kilku ręczników. Rozmiary stojących wieszaków również są różne, co pozwala dopasować je do wielkości użytkowanych ręczników. 

Warto też podkreślić, że tego rodzaju wieszaki mogą stanowić doskonałą dekorację łazienki. Gdzie jeszcze umieścić wieszak na ręczniki bez wiercenia? Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dlatego wieszaki stojące mogą znaleźć się w dowolnym miejscu łazienki. Można je postawić przy wannie czy prysznicu, aby ręczniki zawsze były w zasięgu ręki. Jeśli nie ogranicza nas miejsce, stojący wieszak może znaleźć się wszędzie tam, gdzie będzie nam wygodnie z niego korzystać.

Chcąc zachować funkcjonalność łazienki, warto rozmieszczenie ręczników przy umywalce dokładnie przemyśleć. Pamiętajmy też o możliwości wyboru różnych sposobów na ich powieszenie – zarówno haczyki, drążki jak i wieszaki wolnostojące są praktycznym rozwiązaniem.

Gdzie powiesić ręcznik przy umywalce?
Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej...