Wiele osób popełnia błąd, uważając, że z powodu zbyt małej szafy nie ma wystarczająco dużo miejsca na sprawne pochowanie wszystkich ubrań i akcesoriów. W rzeczywistości często okazuje się, że jest to wynik złej organizacji. Brak odpowiedniego rozplanowania całej przestrzeni w połączeniu z rzeczami, których nie używamy już od dłuższego czasu, sprawia, że szafa wydaje się przepełniona i nie możemy w niej nic znaleźć. Dlatego też warto dowiedzieć się, jak zorganizować przestrzeń w szafie, aby nie tracić cennego czasu na codzienne poszukiwania poszczególnych rzeczy. Wbrew pozorom wystarczy kilka prostych trików, które pomogą nam w zmianie nieefektywnych nawyków i w lepszym zarządzaniu własnymi drobiazgami. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak ładnie poukładać w szafie wszystkie ubrania, zapraszamy do zapoznania się z praktycznymi poradami.

Zobacz też: firanki do salonu

Organizacja w szafie – dlaczego tak trudno uporządkować w niej ubrania?

Osoby, które zastanawiają się, jak przechowywać ubrania w szafie, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca, często zapominają o szkodliwych nawykach, które utrudniają utrzymanie porządku. Brak miejsca w szafie w większości przypadków wynika ze złego ułożenia ubrań oraz z gromadzenia rzeczy, z których już od dawna nie korzystamy. W efekcie, kiedy czegoś szukamy, musimy najpierw ominąć nieużywane ubrania, które przestają być starannie ułożone i tym samym zajmują więcej przestrzeni. Dlatego też dobra organizacja w szafie powinna zacząć się od wyeliminowania podobnych nawyków.

Rozważając, jak przechowywać ubrania w szafie, warto wiedzieć, że w uporządkowaniu garderoby bardzo pomaga minimalizm. Wbrew pozorom minimalizm nie ogranicza się jedynie do wyboru tych ubrań, które powszechnie są uznawane za klasyczne ani do skompletowania zaledwie dwóch czy trzech stylizacji sprawdzających się podczas poszczególnych uroczystości.

Godny uwagi pomysł na porządek w szafie zaczerpnięty z minimalizmu to przede wszystkim pozbycie się ubrań, które są na nas za małe czy za duże lub tych, których już nie używamy. Dobrym rozwiązaniem jest również stworzenie bazy swojej garderoby, czyli skompletowanie rzeczy, które będą nam się podobały niezależnie od panującej obecnie mody. Warto przy tym zwrócić szczególną uwagę na fasony i kolory, w których czujemy się dobrze.

Zobacz też: firanki do kuchni

Jak układać ubrania w szafie, aby bez trudu odnaleźć potrzebną w danej chwili część garderoby?

Po posegregowaniu wszystkich ubrań warto poznać triki w szafie, dzięki którym sprawniej ułożymy rzeczy na półkach. Na uwagę zasługuje sam sposób składania ubrań, który ma bardzo duży wpływ na taką kwestię jak organizacja w szafie. Układając koszulki czy bluzki jedna na drugiej, często musimy podnieść lub zniszczyć cały rządek, aby dotrzeć do rzeczy znajdującej się na samym dole. Z tego powodu funkcjonalnym rozwiązaniem okazuje się zwinięcie koszulek w rulon, a następnie ułożenie ich jedna koło drugiej w taki sposób, aby w razie potrzeby z łatwością wyjąć potrzebne ubranie. Jeśli zastanawiamy się, jak układać ubrania w szafie, taka metoda pomoże w utrzymaniu porządku w garderobie, a także ograniczy gniecenie się ubrań.

W przypadku takiego problemu jak brak miejsca w szafie nie bez powodu coraz większą popularnością cieszą się również organizery i pudełka, które pozwalają utrzymać wszystkie drobniejsze akcesoria w ryzach. Tego typu akcesoria okazują się niezwykle użyteczne także wtedy, gdy nie wiemy, jak powinna wyglądać przemyślana organizacja bielizny w szafie. Dzięki funkcjonalnym przegródkom możemy z łatwością posegregować wszelkiego rodzaju skarpetki, biustonosze czy paski i tym samym zaoszczędzić czas spędzony na poszukiwaniach potrzebnych akcesoriów. Ponadto odpowiednia organizacja bielizny w szafie również pomaga w zaoszczędzeniu cennego miejsca.

Jeżeli mamy niższą garderobę i nie wiemy, jak rozmieścić ubrania w szafie, aby mieć pewność, że wszystkie rzeczy bez trudu się w niej zmieszczą, warto wykorzystać wolne miejsce między meblem a sufitem. Wówczas pomocne okażą się pudełka, do których schowamy większe akcesoria lub ubrania, z których na co dzień nie korzystamy, na przykład zimowe kurtki, ciepłe swetry czy buty. Dobry pomysł na porządek w szafie to również wykorzystanie drążków, na których możemy powiesić dodatkowe materiałowe półki.

Zobacz też: firany makarony

Triki w szafie, które usprawnią korzystanie z garderoby

Kiedy wiemy już, jak ładnie poukładać w szafie wszystkie potrzebne ubrania, godnym uwagi pomysłem będzie również poprawienie funkcjonalności samego mebla. Dużym uznaniem cieszy się między innymi oświetlenie LED uruchamiane po otwarciu drzwi. Tego typu instalacja sprawi, że wieczorami szybciej znajdziemy potrzebne ubrania i nie zniszczymy przy tym równo ułożonych rządków. Co więcej, oświetlenie LED okazuje się niezwykle pomocne, kiedy w pokoju śpi małe dziecko i nie wiemy, jak rozmieścić ubrania w szafie bez włączonego światła. Wówczas ciekawym rozwiązaniem jest także funkcja cichego domykania drzwi.

Oprócz oświetlenia LED warto na drzwiach szafy lub obok zamontować większe lustro. Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, duże lustro znacznie ułatwia dobór stylizacji i tym samym skraca czas naszych przygotowań. Ponadto skutecznie odbija promienie słoneczne, sprawiając, że całe wnętrze staje się rozświetlone i wydaje się optycznie większe.

Zobacz też: firany żakardowe na metry

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej...