Firany są jednym z ważniejszych elementów wystroju. Te odpowiednio dopasowane potrafią urozmaicić każde okno, ale i wnętrze. Właśnie dlatego warto dokładnie wiedzieć, czym kierować się podczas podejmowania decyzji o ich zakupie, a także zdawać sobie sprawę z tego, jakie rodzaje firan sprawdzą się w danych pomieszczeniach i jakie w ogóle można wyróżnić. Dzięki temu podjęcie ostatecznej decyzji może okazać się bułką z masłem! Dziś przedstawiamy firany na przelotkach i ich zalety.

Spis treści:

  1. Czym są firany żakardowe?
  2. Czym różnią się firany żakardowe podczas ich zakładania?
  3. Ponadczasowe firany na przelotkach
  4. Czym są firany na przelotkach?

Czym są firany żakardowe?

Obecnie firany żakardowe są jednymi z wybieranych najczęściej. Głównie dlatego, że doskonale pasować będą one, zarówno do salonu, kuchni, jak i do sypialni. To bardzo modna, unikatowa ozdoba okna, która dodatkowo podkreśli charakter każdego wnętrza. To dlatego musi być dopasowana, zarówno pod względem tkaniny, jak i kolorystyki. Firany żakardowe bezbłędnie łączą nowoczesność z ponadczasowym stylem, tak uwielbianym od pokoleń. Zwłaszcza że, do wyboru pozostają firany żakardowe, zarówno całkowicie gładkie, jak i takie z na przykład ozdobnym wzorem.

Czym różnią się firany żakardowe podczas ich zakładania?

Największą różnicę między firanami zauważyć można bezpośrednio w momencie ich zakładania. Przede wszystkim firany żakardowe standardowo nie posiadają żadnego wykończenia i można je zawiesić jedynie na żabkach. W naszym sklepie możesz jednak zamówić firankę z usługą szycia i wykończenia góry taśmą marszczącą lub praktycznymi przelotkami, które znacząco ułatwiają zawieszanie firanki. 

Ponadczasowe firany na przelotkach

Jeśli z jakichś powodów zawieszanie na żabki jest kłopotliwe lub niewygodne, wtedy najlepszą alternatywą będą właśnie firany na przelotkach. Jest to kolejny bardzo popularny wybór, który co więcej, również dostępny jest w naprawdę wielu modelach, zarówno pod względem samego stylu, jak i kolorystyki, co sprawia, że na pewno uda się je odpowiednio dobrać do wnętrza.

Czym są firany na przelotkach

Firany na przelotkach wyróżniają się tym, że nakładane są na karnisz poprzez metalowe kółka. Taka metoda zakładania firan jest bardzo komfortowa i na pewno pozwoli na równe założenie, a następnie ułożenie firan.

Zobacz firanki na przelotkach w naszym sklepie. 

Co to jest firanka na przelotkach i dlaczego jest praktyczna?
Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej...