Styl prowansalski chyba każdemu jest dobrze znany. Charakteryzuje się lekkością, jasnymi kolorami, romantycznymi formami i ogólną tęsknotą za życiem na wsi. A czym charakteryzują się zasłony prowansalskie i dlaczego ostatnio naprawdę zyskują na popularności? Warto to sprawdzić i rozważyć, kiedy również warto zdecydować się na tak rodzaj zasłon i do jakiego pomieszczenia będą najbardziej pasować.

Spis treści:

  1. Zasłony prowansalskie - romantyczny klimat
  2. Zasłony prowansalskie - doskonała ochrona przed słońcem
  3. Indywidualne dopasowanie zasłon prowansalskich
  4. Zasłony prowansalskie i ich wzory

Zasłony prowansalskie - romantyczny klimat

Patrząc na najnowsze modele zasłon prowansalskich, nie da się zaprzeczyć, iż jest to powrót do romantycznego, swojskiego klimatu. Taki styl na pewno doskonale prezentować się będzie w wielu różnych pomieszczeniach i nada im nieco lekkości. W takim razie na pewno wspomnieć można o tym, że zasłony prowansalskie to przede wszystkim zasłony zachowane w delikatnym, zwiewnym i przyjemnym dla oka stylu.

Zasłony prowansalskie - doskonała ochrona przed słońcem

Inwestycja w zasłony na pewno wskazana jest wszystkim tym osobom, które nie przepadają budzić się przed budzikiem. Wybór zasłon prowansalskich jest gwarantem tego, że słońce już nikogo nie obudzi w niewłaściwym momencie! Głównie dlatego, iż wszystkie modele tych zasłon wykonane są z materiałów najwyższej jakości, które charakteryzują się przede wszystkim grubą gramaturą, która chroni przed promieniami słonecznymi, a dodatkowo nadaje każdemu wnętrzu unikatowego charakteru.

Indywidualne dopasowanie zasłon prowansalskich

Dużym plusem jest również to, że zasłony prowansalskie można zawiesić na kilka różnych sposobów. Między innymi na taśmie marszczącej, na przelotkach, jak i na tunelu usztywniającym. Dzięki temu każdy na pewno dobierze modele odpowiednie dla swoich wymagań, możliwości, oraz oczekiwań, a to przecież dokładnie o to chodzi.

Zasłony prowansalskie i ich wzory

Oczywiście do wyboru pozostaje naprawdę wiele rodzajów, jeśli chodzi o same zasłony prowansalskie. Przede wszystkim są to zasłony zachowane w jasnej, przyjemnej dla oka kolorystyce. Dominująca jest tutaj biel, aczkolwiek zasłony prowansalskie posiadają elementy ozdobne, które dodają im uroku i klimatu. Mowa tutaj konkretnie o nadrukach. Zasłony prowansalskie ozdobione są motywami, które od razu kojarzone są właśnie z francuską Prowansją. Na pewno jednak zasłony z motywem lawendy znajdą wielu miłośników i pasować będą do wielu pomieszczeń.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej...