Wybierając idealnie pasujące do danego pomieszczenia firanki, z całą pewnością pod uwagę należy wziąć kilka istotnych czynników. Przede wszystkim uwzględnić trzeba już nie tylko ich szerokość, ale i długość, aby mieć pewność, że będą się one odpowiednio układać. Trzema najpopularniejszymi długościami w tej chwili jest ta do parapetu, za parapet, oraz do samej ziemi. Różne długości warto dobierać do różnych pomieszczeń.

Spis treści:

  1. Jakiej długości firanki wybrać?
  2. Jakie firanki wybrać do kuchni?
  3. Idealne firanki do salonu
  4. Firanki na zamówienie - odpowiednia długość

Jakiej długości firanki wybrać?

Obecnie, tak jak zostało to już wspomniane, najczęściej wybieranymi długościami jest ta do parapetu, za parapet, jak i do samej ziemi. Firany do parapetu kończą się tuż nad samym parapetem. Ważne, aby dokładnie zmierzyć firanki, ponieważ modele, które będą zbyt długie i opadać będą na sam parapet, prezentować się będą mało estetycznie. Firanki za parapet sięgają z reguły około 5-10 centymetrów poniżej parapetu, co sprawia, że się o niego nie opierają, co pozwala uzyskać w pełni estetyczny efekt. Ze względu na to kończą się mniej więcej przed kaloryferami. Ostatnim typem są firanki do samej ziemi, które mogą być niezwykle klasyczne i eleganckie, ale wiele zależy od tego, w jakim pomieszczeniu zostaną założone.

Jakie firanki wybrać do kuchni?

W przypadku kuchni istnieje tylko jedna słuszna odpowiedź. Takie firanki powinny kończyć się przed parapetem. Dłuższe modele będą po prostu niepraktyczne, a do tego mogą wsiąkać w nie zapachy smażenia, czy pieczenia, co sprawi, że będzie je trzeba często zmieniać.

Idealne firanki do salonu

Salon jest pomieszczeniem, w którym zdecydowanie można zaszaleć i dobrać dokładnie takie firanki, o jakich się marzy. Doskonałym wyborem w tym przypadku będą, chociażby firanki sięgające do samej ziemi. Prezentują się one bardzo oryginalnie, co nada charakteru każdemu pomieszczeniu. Dodatkowo w tym przypadku można bawić się strukturami i kolorami. Niekoniecznie muszą to być zwykłe, białe firanki. Możliwości jest wiele, ale warto dobrać je do mebli i barw dominujących.

Szukasz idealnie dobranych firanek? Sprawdź eleganckie firany do salonu w naszym sklepie!

Firanki na zamówienie - odpowiednia długość

Zdecydować się można również na firanki wykonane na zamówienie. Jest to bardzo praktycznie, ponieważ w ten sposób można dokładnie wyliczyć sobie, jak długich firanek potrzeba i sprawić, że w każdym pomieszczeniu będą prezentowały się wyjątkowo i będą doskonale dopasowane względem swoich potrzeb i upodobań.

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej...