Zakup ręcznika. Niby prosta sprawa, a okazuje się, że jednak wymaga porządnego zastanowienia. Między innymi należy zastanowić się nad tym, jaką gramaturę powinny mieć dobrej jakości ręczniki, aby były, zarówno chłonne, jak i przyjemne w dotyku. Jest to bowiem jedna z pierwszych kwestii, która z reguły jest brana właśnie pod uwagę.

Spis treści:

  1. Czy im wyższa gramatura tym lepszy ręcznik?
  2. Wysoka gramatura - o czym należy pamiętać?
  3. Jaka gramatura dobrych ręczników jest najchętniej wybierana?
  4. Nie tylko gramatura odgrywa tutaj rolę

Czy im wyższa gramatura tym lepszy ręcznik?

Wiele osób uważa, że im wyższa jest gramatura wybieranego ręcznika, tym lepiej się on sprawdzi. Czy to jednak jest prawda? Zależy i warto się nad tym zastanowić. Oczywiście ręczniki o gramaturze powyżej 600 gsm, zawsze będą tymi najmiększymi i najmilszymi w dotyku. Co do tego na pewno nie ma żadnych wątpliwości. Już w dotyku są one bardzo mięsiste, doskonale chłonne. Warto jednak zwrócić uwagę również na fakt, iż im grubszy jest taki ręcznik, tym na pewno dłużej będzie wysychał po praniu. Dla niektórych osób może to stanowić pewnego rodzaju niedogodność.

Wysoka gramatura - o czym należy pamiętać

Oczywiście nie każdemu do gustu przypadną ręczniki o wysokiej gramaturze. Będą one bowiem cięższe od tych z niższą gramaturą, co może utrudnić dokładne wycieranie się. Grubsze ręczniki również trudniej jest zabrać ze sobą w podróż czy na basen, ponieważ wolniej schną, a do tego zajmują zdecydowanie więcej miejsca. To dlatego gramatura danego ręcznika zawsze powinna zostać w pełni dopasowana do danej sytuacji.

Jaka gramatura dobrych ręczników jest najchętniej wybierana?

W takim razie warto zastanowić się nad tym, jaką gramaturę mają dobrej jakości, polecane ręczniki. Najczęściej są to modele w przedziale 400-550 gsm. Wiele osób wskazuje na fakt, iż jest to właśnie najlepsza, najpopularniejsza i najbardziej dopasowana gramatura. Z jednej strony gwarantuje on naprawdę wysoką chłonność, a z drugiej pozostaje on miękki i przyjemny w dotyku. Jednocześnie również stosunkowo szybko wysycha. Jeśli jednak ma to być dobry ręcznik na siłownie czy basen, wtedy najlepsza będzie gramatura 300-400 gsm.

Nie tylko gramatura odgrywa tutaj rolę

Oczywiście istotna jest nie tylko sama gramatura, ale i wykorzystana przędza i splot. Na przykład ręczniki wykonane z mikrofibry będą o wiele bardziej chłonne, niżeli ich bawełniane odpowiedniki. To dlatego obok gramatury pod uwagę należy brać również jakość surowca.

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej...