Firanki to element, który pozwoli stworzyć w pokoju niepowtarzalną atmosferę. Gładkie lub wzorzyste, białe lub kolorowe, możesz z ich pomocą ozdobić zarówno salon, sypialnię, jak i pokój dziecięcy. Woal nie blokuje dopływu światła słonecznego, ale zdecydowanie je rozprasza i wpuszcza do pokoju optymalną jego ilość. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia należy zastanowić się nad tym, czy lepiej będzie do niego pasował woal kreszowany, czy gładki. Nie mniej ważna jest decyzja dotycząca koloru i wzorów zdobiących zasłony. 

Woal kreszowany ma fakturę gniecionego materiału, dzięki czemu nie wymaga prasowania. Kreszowanie sprawia, że materiał nabiera intrygującej, wielowymiarowej struktury. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na oryginalny kolor. Jeśli stoisz przed wyborem: kresz czy woal, najpierw zastanów się nad tym, jaki efekt chcesz osiągnąć. Jeśli zależy Ci na nieskazitelnie wyglądającym oknie, zdecyduj się na gładki woal. Wymaga on co prawda prasowania i łatwo się gniecie, ale bez wątpienia nadaje pomieszczeniu wyjątkowy szyk.

Jeżeli prasowanie firan nie należy do Twoich ulubionych czynności, to nie zastanawiaj się dłużej nad tym, czy wybrać woale kreszowany, czy gładki. Wybierz ten, który z definicji ma pognieciona strukturę. Po upraniu wystarczy go rozwiesić, efektowne zagniecenia powstaną pod wpływem ciężaru własnego firanki. W mieszkaniach, gdzie firany nie są praktycznie wcale dotykane, gładki woal w jasnych kolorach będzie się prezentował wręcz doskonale. Jeśli jednak wiesz, że Twoje firanki będą każdego dnia rozsuwane i dotykane, na przykład przez dzieci, zdecyduj się na woal kreszowany. W ten sposób unikniesz nieestetycznych, szpecących zagnieceń, zyskasz natomiast naprawdę eleganckie wykończenie okna. Oryginalnym pomysłem pojawiającym się od jakiegoś czasu jest łączenie różnych rodzajów woalu na jednym oknie. Jeśli dodamy do tego różne kolory, to otrzymamy naprawdę interesujący efekt.