Z podłogą w łazience zawsze są jakieś problemy, albo jest mokra, albo zostawia ślady albo niespotykanie zimna zaraz po gorącej kąpieli. Jest to zawsze nieprzyjemne uczucie stanąć bosą stopą na podłodze w łazience, na zimnych płytkach. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ciekawej i miłej opcji, jaką są maty łazienkowe.

Do czego służy mata łazienkowa?

Jej zadania można długo wyliczać. Jest doskonałym pomysłem na rozwiązanie problemu kłopotliwej podłogi w łazience. Otóż wystarczy taką matę rozłożyć pod prysznicem lub wzdłuż wanny, by najlepiej mogła sprostać swoim zadaniom. Główne zadania maty łazienkowej:

  • jest antypoślizgowa – choć na górze jest miękka, to na dole zazwyczaj posiada gumową wkładkę, lub wykonana jest z materiałów, które docelowo nie mają się ślizgać na podłodze łazienki
  • jest miękka i ciepła – wychodząc z wanny mokrą stopę najmilej postawić jest na dywanik niż na zimną podłogę. Jest to miłe i zapobiega nieprzyjemnemu uczuciu zetknięcia się z zimną posadzką
  • wchłania wilgoć – dzięki takiej macie nie musisz się martwić o to, że wychodząc z wody narobisz w łazience śladów, gdyż materiał maty świetnie chłonie wilgoć
  • dodaje uroku i przytulności łazience – jest miłym dodatkiem, który sprawia, że w środku wydaje się być bardziej przytulnie.

Jaką wybrać matę łazienkową?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jak wiadomo najważniejsze jest dobrać matę do wystroju łazienki. Jeśli w  łazience głównym kolorem jest brąz, to warto kupić brązową, a jeśli stawiasz na kontrast, to na białej podłodze, miło prezentować się będzie czarna mata łazienkowa.

Co zaś tyczy się wzoru lub kształtu, to jest tu zupełna dowolność wyboru, jednak nieśmiertelne wciąż są najprostsze klasyczne prostokątne maty łazienkowe, które swoją prostotą urzekają i nie odwracają uwagi od designu całej łazienki.

Jak widać masz zupełną dowolność w wyborze odpowiedniej maty łazienkowej. Najważniejsze jest bowiem, by była odpowiednio pasująca do twojej własnej wizji łazienki oraz by pasowała do jej wielkości.