W ofercie tendina.pl znajduje się bogata oferta ręczników frotte, jak i bambusowych. Posiadają one wyjątkową jakość i atrakcyjne wzory, a do tego występują w najmodniejszych barwach. Ręczniki bardzo szybko wchłaniają wodę, w jednej chwili wysychają, a barwy pozostają takie same, nawet po wielu praniach. Ich kolejną cechą charakterystyczną jest wysoka trwałość, a szeroki wybór kolorystyczny sprawia, iż z łatwością dobierzesz ręcznik pasujący do Twojej łazienki.

Ręczniki frotte

Jedną z wyróżniających cech ręczników frotte jest ich chłonność. Chłonność jest zależna od pętelkowej części tkaniny i to jest cecha, która odróżnia ręczniki frotte od innych. Pętelki ręcznika posiadają takie właściwości, iż niezwykle szybko wchłaniają wilgoć. Chłonność zależy od gęstości i wysokości pętelek, a także od rodzaju przędzy, która została użyta do produkcji. Najbardziej optymalne są przędze posiadające niski poziom skręcania (nazywane „low-twist”), która niezwykle szybko pochłania wilgoć.
Kolejną cechą, na którą zwrócić warto uwagę jest wysoki poziom izolacji cieplnej, jaką dają ręczniki frotte. Włókno bawełny wykorzystywane przy produkcji tych ręczników jest zwijane, w celu zwiększenia przepływu powietrza. Powietrze zatrzymywane jest we włóknach, dlatego tkanina frotte jest tak przyjemna i miękka. Materiał frotte w szybki sposób ogrzewa i znacznie wolniej (niż inne tkaniny) oddaję ciepło.
Trzecią cechą tkaniny frotte jest matowość. Choć tak naprawdę występują dwa rodzaje ręczników frotte: dwustronnie pętelkowe są pozbawione połysku i matowe, a ręczniki strzyżone odbijają światło od pętelek co powoduje, że struktura materiału jest błyszcząca. Ostatnią cechą, o której wspomnimy jest odporność na gniecenie. To, że tkanina frotte jest pętelkowa powoduje, iż się nie gniecie.
Co prawda dopuszcza się prasowanie frotte, ale lepiej tego nie robić, ponieważ żelazko powoduje zgniecenie tych pętelek, co znacząco zmniejsza chłonność i puszystość tego materiału.
Polecamy ręczniki frotte wszystkim, którzy uwielbiają miłe, ciepłe materiały, w które z wielką przyjemnością można się wtulić w ciepłe letnie wieczory, jak i w chłodniejsze jesienne.

Ręczniki bambusowe

W swojej ofercie posiadamy jedne z najbardziej ekskluzywnych ręczników w Polsce, które zostały wykonane z włókna bambusowe z dodatkiem bawełny.

Materiał bambusowy jest niezwykle miękki, błyszczący i posiada elegancki połysk. To najważniejsze wyróżniki włókna bambusowego: gładkość i miękkość. Ich struktura może przypominać w dotyk jedwab, ale bambus jest od niego znacznie bardziej wytrzymały. Niebywała miękkość, z jakiej słyną ręczniki bambusowe to wyjątkowe doświadczenie dla tych, którzy pragną sobie zapewnić luksus za małą cenę.

Ręczniki bambusowe, które posiadamy w ofercie, posiadają najlepszą zawartość włókna bambusowego. Warto wspomnieć o tym, iż zbyt duża zawartość bambusa sprawia, iż ręcznik traci swoje najważniejsze właściwości. Dodatek bawełny powoduje, że ręcznik jest gruby oraz puszysty i jednocześnie posiada wszystkie naturalne cechy bambusa.

Pośród najważniejszych cech bambusa należy wspomnieć przede wszystkim o jego właściwościach termoregulacyjnych i antybakteryjnych (włókno bambusowe eliminuje ok. 70% bakterii z powierzchni, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów). Do tego w doskonały sposób absorbuje wilgoć (w 60% lepiej niż bawełna), powodując, że materiał niezwykle szybko schnie, tak więc nie ma możliwości, by doszło do rozmnożenia bakterii na jego powierzchni. Ręczniki nie powodują alergii i są biodegradowalne. Polecamy ręczniki bambusowe wszystkim wielbicielom natury, zwracających szczególną uwagę na biodegradowalność, a także tym, którzy pragną otulać się luksusowym materiałem, niedostępnym dla wszystkich.