Coraz odważniej bawimy się tkaninami we wnętrzach. Przekonanie, że czerwona kratka nie pasuje do zielonego florystycznego wzoru, już dawno przestało istnieć w ludzkiej świadomości. Jednolity kolor, najlepiej stonowany i niekoniecznie rzucający się w oczy? Nie dziś, teraz we wnętrzach swoją obecność wyraźnie zaznaczają mocne akcenty kolorystyczne i oryginalne desenie. Dlaczego to właśnie takie tkaniny wzbudzają największe zainteresowanie? Być może dlatego, że wnętrza urządzane są zgodnie z założeniami modernizmu – prosto i minimalistycznie. Taki wyrazisty dodatek ożywia je i nadaje charakteru, co doskonale udowadniają tkaniny z kolekcji Lemoon House.

Przyjemne w dotyku, miękkie i delikatne, w oknach, na sofie i fotelach, na łóżku w sypialni, na stole…tkaniny bardzo często decydują o stylu wnętrza. Dzięki nim masz okazję szybko i za stosunkowo niewielką cenę odświeżyć swoje mieszkanie. Nie musisz kupować nowego narożnika do salonu i zastanawiać się, jak dużo dekoracyjnych poduszek musi jeszcze znaleźć się w Twojej sypialni, aby wreszcie zachwyciła Cię swoim urokiem. Tkaniny z kolekcji Lemoon House powstały z myślą o kreatywnych duszach, jak również tych zagubionych, które potrzebują, aby je przekonać, że kolor i wyrazisty wzór są super!

Urban jungle

To jeden z największych trendów tego sezonu, czyli miejska dżungla. Florystyczne wzory, zieleń w różnych odcieniach, zwierzęce printy i przełamujący naturalny charakter wnętrza złoty akcent…podoba Ci się? Wśród tkanin Lemoon House znajdziesz feerie naturalnych wzorów. Zaprojektowano je, czerpiąc energię od Matki Ziemi, co doskonale widać w każdej z propozycji. Czasami jest dziko i egzotycznie, a innym razem świeżo i delikatnie. Są kaktusy, monstera i panterka, ale też wiosenne kwiaty i cytrynowy sad.

Geometryczny minimalizm

Coś bliżej nowoczesnej prostocie? Lemoon House to nie tylko roślinność, ale też szczypta matematyki. Geometryczne wzory są obecne we współczesnych stylizacjach od wielu lat i wciąż nie chcą odpuścić, mocno zaznaczając swoją obecność w trendach wnętrzarskich. Jest kolorowo, ale tez stonowanie, są kolorowe zygzaki, ale nie brakuje również prostych pionowych pasów. Ten geometryczny zawrót głowy na pewno przypadnie do gustu zwolennikom prostych, może nawet nieco surowych wnętrz.

Powiew orientu

Zmieniamy kontynent i odwiedzamy egzotyczny zakątek Bliskiego Wschodu. A tam? Efektowny pokaz kolorów i wzorów. Wpływy Indii i krajów arabskich świetnie odnajdują się w europejskich wnętrzach, szczególnie jeżeli stylizacja jest prosta i bazująca na gładkich powierzchniach i stonowanych kolorach. Takie tkaniny Lemoon House na pewno zmienią oblicze nawet najmniej wyrazistego salonu i mało charakternej sypialni.Wzory Lemoon House

Przyjazna dla rolników, środowiska i alergików

Tkaniny Lemoon House to jednak nie tylko feeria barw i wzorów, ale też szacunek do natury. Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wygląda proces produkcji tkanin oraz jakie etapy musi przejść materiał, zanim pojawi się w Twoim mieszkaniu? Warto na chwilę zatrzymać się,  bądź chociaż zwolnić tempa, aby móc przekonać się, że są wśród tkanin te, które wykonane są z materiałów naturalnych i materiałów naturalnych pochodzących z kontrolowanych upraw. Tak jest również w przypadku eko bawełny, z której wykonane są niektóre tkaniny z kolekcji Lemoon House.

Uprawa eko bawełny przebiega bez wykorzystywania chemii, która uznawana jest za niebezpieczną dla człowieka. To sprawia, iż rolnicy mogą pracować w warunkach, które nie zagrażają ich zdrowiu. Ponadto na żadnym z etapów uprawy nie są stosowane metody, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na nasz ekosystem. Plony zbiera się ręcznie, podobnie jak usuwa się z gleby chwasty. Jest to bardzo pracochłonne, ale pozwala zachować czystość włókien, które następnie barwione są naturalnymi barwnikami. Jeżeli chodzi o uprawę bawełny konwencjonalnej, to ochrona środowiska odgrywa mało znaczącą rolę.

Kolekcja stworzona dla Ciebie

W kolekcji Lemoon House dostępne są jednolite tkaniny, doskonale współgrające z misternymi wzorami. Świetnie sprawdzą się w minimalistycznych oraz modernistycznych wnętrzach. Dla miłośników orientu polecamy tkaniny nawiązujące do kultury Bliskiego Wschodu, które doskonale prezentują się w oknach i na miękkich sofach w formie dekoracyjnych poduszek. Geometryczne kształty to nawiązanie do prostoty nowoczesnych wnętrz, z kolei motywy roślinne wnoszą do wnętrza dużą porcję pozytywnej energii.

A czy natura jest obecna również w Twoim domu? Niech będzie zarówno widoczna dla oka, jak też istniejąca w Twojej świadomości.