W dziecięcym pokoju nie powinno być nudno. Dekorujemy okna, wstawiamy milusińskie szafy i regały, które pomieszczą ubranka i wszelkie ulubione zabawki, na podłodze pojawi się wesoły i kolorowy dywan. Jeśli pokój przeznaczony jest dla dwójki dzieci często staje w nim łóżko piętrowe, które daje olbrzymie możliwości dekoracyjne.

Jakie dekoracje można wykorzystać do ozdobienia łóżka piętrowego?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kształt takiego łóżka. Te najprostsze nie mają skomplikowanej formy i tu nieco trudniej będzie zaszaleć. Na pewno też weźmiemy pod uwagę czy łóżko piętrowe jest dla dziewczynek, chłopców a może przeznaczone zarówno dla chłopca i dziewczynki.

Ozdób, które świetnie podkreślą piętrowe łóżko jest bardzo wiele. Świetnie sprawdzą się podświetlane bombki, którymi można opleść nogi łóżka. Delikatne światło sprawi, że posłanie zyska nowy wymiar. Jeśli konstrukcja nam na to pozwala możemy zainstalować nad łóżkiem linki z barwnymi chorągiewkami. Możemy również spróbować spersonalizować posłanie i każde z nich ozdobić imieniem dziecka lub inicjałami. Rodzajów liter jest bez liku, mogą mieć formę balonów, tabliczek lub można namalować literki na ścianie.

Elegancji łóżku piętrowemu dodadzą zasłony, które w dzień będą ściągnięte po bokach a w nocy zapewnią komfortowy sen. Nie zapominajmy jednak, że funkcje ozdobne spełniać mogą także doskonale dobrane poduchy, koce czy narzuty. Ładnie posłane łóżko udekorowane poduszkami i narzutami będzie wyglądało efektownie, schludnie i przyjemnie.

W myśl dziecięcej wyobraźni

Łóżko piętrowe nie musi też wyglądać zawsze tak samo. Przy odrobinie fantazji możemy wykorzystać obecne możliwości i zafundować dziecku np. tablicę przy... łóżku. Wystarczy wyposażyć się w farbę tablicową i jakąś część konstrukcji łóżka pomalować tą farbą. Najlepiej sprawdzi się ona jeśli konstrukcja będzie się składała z płaskich, nieco większych powierzchni. Wówczas będzie można niemal codziennie zdobić łóżko na nowo. Jeśli nie chcemy malować samego łóżka lub sama konstrukcja nie daje takich możliwości można pomalować fragment ściany.

Dekorowanie wymaga odnalezienia spójnej koncepcji, ale mile widziana jest także wyobraźnia. Pomysły można też skonsultować ze swoimi pociechami, możemy być zaskoczeni ich propozycjami i zmysłem. Pamiętajmy też o tym, aby nie przeładować pokoju ozdobami, by łóżko nie zginęło gdzieś nimi przytłoczone.