Taśmy marszczące


Firanki to piękna ozdoba każdego okna. Jednak ich zastosowanie często wymaga dodatkowych elementów, by cieszyć się w pełni atrakcyjną aranżacją okienną. W tym celu niezbędne okazują się taśmy marszczące do firan, które znajdziesz w atrakcyjnej cenie w ofercie naszego sklepu internetowego Tendina.pl. W asortymencie dostępne są między innymi taśmy smokowe, ołówkowe oraz z zakładkami. To właśnie od nich zależy sposób marszczenia firanki.

Taśmy marszczące do firan można podzielić na dwa rodzaje – bawełniane i żyłkowe. Niezwykle istotny jest odpowiedni dobór do firanki. W przypadku firan przezroczystych niewłaściwy wybór może zupełnie popsuć efekt końcowy, dlatego w tym przypadku najlepiej zdecydować się na taśmy do firan żyłkowe, które są transparentne, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe i odporne na powstawanie odkształceń po praniu.

Taśma do firan – sekret tkwi w szczegółach

Podczas wyboru taśmy do firan warto kierować się również jej szerokością, która zapewnia odpowiednie ułożenie samej firanki. W przypadku modeli szerokich (od 7 do 10 cm) możemy uzyskać wyjątkowo eleganckie marszczenie, które przekłada się na końcowe układanie się firany. Natomiast w przypadku zasłon warto wybierać taśmy marszczące o szerokości 5 cm, gdyż te sprawdzą się najlepiej. Przy zakupie najlepiej opierać się na naszych potrzebach – czy zależy nam na czysto dekoracyjnych walorach, czy też na tych praktycznych?

Taśmy do firan dostępne w naszej ofercie cieszą się dużą popularnością wśród klientów ze względu na swoją jakość i niezawodność. Modele smokowe zapewniają ozdobne marszczenie firanki, które dodaje oknom subtelnej elegancji. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w przypadku wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym oraz prowansalskim. Ponadto za pomocą smokowych taśm marszczących do firan możemy tworzyć różnorodne i finezyjne upięcia. Stosując modele ołówkowe, otrzymamy estetyczne plisowanie, które sprawdzi się w każdym przypadku, a taśmy z zakładkami zapewnią ładne ułożenie i równo rozmieszczone zakładki po zawieszeniu firanki. Kliknij i zobacz wszystkie rodzaje taśm i przykładowe marszczenia

Do jakich materiałów warto stosować taśmy marszczące do firan

Taśma do firan ma wiele zastosowań, jeśli chodzi o poszczególne materiały. Doskonale sprawdzi się w upięciu firanek wykonanych z organzy, woalu, żakardu oraz batystu. Wszystkie modele taśm znajdziesz w naszym sklepie internetowym Tendina.pl. Zapewnią one zarówno regularne, jak i nieregularne marszczenia – odkryj już dziś szeroki wachlarz modeli i wybierz idealne rozwiązanie dla siebie.

Filtruj według
Rodzaj taśmy
Rodzaj marszczenia
Szelka na karnisz
Marszczenie
Szerokość (mm)
Filtruj
Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej...