Zasłony dziecięce

Jak wybrać zasłony dziecięce?

Jak wybrać zasłony? Pokój dziecięcy powinien być urządzony wspólnie z dzieckiem i dotyczy to również wyboru zasłon. Najlepiej nieco pomóc dziecku w podjęciu decyzji i wytypować kilka lub kilkanaście różnych modeli, spośród których maluch wybierze ten idealny. Najczęściej są to kolorowe, długie zasłony we wzór zwierzątek, samochodów, księżniczek, piłek czy zygzaków. Po stronie dziecka leży wybór motywu dominującego na zasłonach. Dorosły natomiast powinien zdecydować o:

  • tym, w jaki sposób mają być montowane zasłony w pokoju dziecięcym – do dyspozycji mamy haczyki, przelotki i żabki. Najlepiej, żeby wybrany sposób montażu był taki sam w całym domu.
  • długości i szerokości materiału w stosunku do wymiarów okna, karnisza i wolnej przestrzeni w pokoju.
  • tym, jak mają się układać zasłony – można pokusić się o zastosowanie specjalnych taśm marszczących lub obciążników, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Jakie powinny być zasłony w pokoju dziecięcym?

Zasłony w pokoju dziecięcym powinny być przede wszystkim estetyczne i wskazywać na to, w czyjej przestrzeni się znaleźliśmy. Dzieci uwielbiają elementy personalizacji, zatem z radością będą korzystać z zasłon we wzór ulubionego zwierzaka czy nawiązujące do uprawianego po zajęciach szkolnych sportu. W miarę możliwości lepiej będzie wybierać tkaniny, które można samodzielnie prać w pralce. Ze względu na zwiększone ryzyko uczuleń i alergii, konieczne jest ich częste pranie. Dzieci zazwyczaj nie zwracają też dużej uwagi na to, czy podczas zabawy nie poplamią zasłon np. kredkami – odpowiednio dobrane tkaniny pozwolą łatwo pozbyć się zabrudzeń.

Zasłony w pokoju dziecięcym w nietypowych zastosowaniach

Zasłony dziecięce wbrew pozorom nie są wykorzystywane wyłącznie w okolicach okien. Często, gdy dzieci są jeszcze małe, decydujemy się na umieszczenie ich we wspólnym pokoju – polepsza to relacje między rodzeństwem, zwiększa poziom bezpieczeństwa, uczy życia we wspólnocie czy rozwija empatię. Niestety często jest to też zarzewie konfliktów między dziećmi, dlatego przyjmując taką strategię, należy wydzielić każdemu z maluchów jego przestrzeń w pokoju. Właśnie tutaj pojawia się zbawienna rola zasłon dziecięcych – mogą one posłużyć do oddzielenia od siebie dzieci lub stworzenia stref przeznaczonych do wypoczynku, zabawy czy nauki.

Dlaczego warto wybrać zasłony do pokoju dziecięcego?

Zasłony w pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzają się dlatego, że dziecko może samodzielnie nimi operować i zmieniać ich ustawienie. Nie tylko daje mu to poczucie sprawczości, ale też nie wymaga każdorazowego wołania rodzica, gdy tylko słońce zmienia swoje ustawienie na niebie. Zasłony są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji, ponieważ wystarczy włożyć je do pralki, a następnie rozwiesić do wyschnięcia. Znakomicie spełniają swoje podstawowe funkcje związane z regulowaniem dopływu światła do pokoju czy zapewnieniem ochrony przed wzrokiem przechodniów, a jednocześnie stanowią niezastąpiony element dekoracyjny w pokoju dziecka. Dzięki zasłonom można szybko zmieniać wystrój pomieszczenia – na lato wybierając modele w łapacze snów, a na zimę w bałwanki.

Zasłony dziecięce dostępne w asortymencie marki Tendina

W asortymencie marki Tendina znajdują się każde zasłony, jakie tylko można wymarzyć sobie do pokoju dziecięcego, a wśród nich:

  • tkaniny velvet, miękkie i przyjemne w dotyku, gwarantujące średni poziom zaciemnienia,
  • wodoodporne materiały, które jednocześnie świetnie radzą sobie z zabrudzeniami,
  • lekko sztywne lub całkowicie lejące propozycje zasłon do pokoju dziecka,
  • mocno, średnio lub słabo przepuszczające światło – warto dobrać je do orientacji okien na poszczególne strony świata.

W zakresie wzorów do dyspozycji mamy między innymi piękne ornamenty, maszyny budowlane, motyw piłki nożnej, księżniczek, serduszek czy kryształków. Największą popularnością cieszą się jednak zdecydowanie zasłony w misie, kotki oraz zwierzątka-safari.

Dużą zaletą kupowania zasłon w sklepie Tendina jest to, że nie sprzedajemy wyłącznie gotowych wyrobów, a najczęściej tkaniny, z których następnie możemy uszyć zasłony. Dzięki temu istnieje możliwość posiadania nie tylko zasłon, ale również przykładowo mebli obitych tym samym materiałem.

Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem zasłon dziecięcych dostępnych w asortymencie marki Tendina. Jesteśmy przekonani, że spełnią one najbardziej wygórowane wymagania maluchów, jak również ich rodziców.


Zasłony do pokoju dziecięcego to bardzo istotny element wystroju pomieszczenia, który sprawia, że staje się ono przytulnym zakątkiem dla młodego człowieka. Ponadto zapewniają odpowiedni poziom prywatności, umożliwiają dopasowanie wyglądu przestrzeni do charakteru i preferencji dziecka, a także zachęcają malucha do przebywania w swoim pokoju. Dzięki nim najmłodszy członek rodziny może poczuć się jak u siebie, a także regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Niestety zbyt duża ilość słońca w pokoju przez cały dzień nie sprzyja nauce, wypoczynkowi, ani udanej zabawie.

Filtruj według
Rozmiar (cm)
więcej... mniej
Wykończenie góry
Motyw
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Materiał
Transparentność
Filtruj
Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej...