Ręczniki do sauny

Kilkunastominutowy, odprężający seans w saunie ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Korzystając z dobrodziejstwa „zdrowego pocenia się” w saunie publicznej, musimy stosować się do obowiązujących tam zasad. Centra odnowy biologicznej, uzdrowiska, czy SPA dbają o to, aby korzystający z sauny przestrzegali najważniejszych reguł, w tym również tych dotyczących zalecanych tekstyliów. Nie wszyscy wielbiciele sauny są na tyle śmiali, aby saunować nago. Ręcznik do sauny jest więc nieodłącznym elementem zestawu do sauny. W naszej ofercie znajdziesz specjalne tekstylia do sauny.

Jaki ręcznik do sauny wybrać?

Wizyta w saunie suchej łączy się z przebywaniem w wysokiej temperaturze. Naturalną reakcją ludzkiego ciała na takie warunki jest intensywne pocenie. Kultura saunowania wymaga, aby podczas seansu ciało nie dotykało desek, kładziemy więc na ławie ręcznik, który wchłania nasz pot. W tym przypadku doskonale sprawdzi się cienki, bawełniany ręcznik. Podobnie, jeżeli zajmujemy wyższą ławę, powinniśmy podłożyć niewielki ręcznik pod nasze stopy. Użycie ręczników w odpowiednim rozmiarze ma cel głównie higieniczny, ale zdecydowanie świadczy też o naszej kulturze.

Po seansie bierzemy odświeżający prysznic i tu również korzystamy z ręcznika. Oczywiście nie może to być użyty wcześniej ręcznik, lecz czysty ręcznik kąpielowy. Ręczniki kąpielowe także znajdują się w ofercie naszego sklepu.

Wątpliwości budzi kwestia nagości w saunie. Jeżeli nie czujemy się skrępowani obecnością innych osób, nie ma ku temu przeszkód. Należy jednak pamiętać, aby stosować wyżej wymieniona zasadę niedotykania żadną niezasłoniętą częścią ciała ławy, czy ścianek sauny. W tym przypadku potrzebujemy jedynie większego ręcznika do siedzenia lub leżenia w saunie.

Większość osób osłania nagie ciało dodatkowym ręcznikiem. Zapewnia to większą swobodę oraz komfortowe samopoczucie. Specjalny ręcznik na saunę zwany kiltem występuje zarówno w wersji dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W naszym sklepie znajdziesz wygodne kilty saunowe wykonane z przędzy o wysokiej jakości.

Ręcznik do sauny damski

Damski ręcznik do sauny przypomina przepaskę. Rzepy lub gumka utrzymują go stabilnie ponad biustem. Optymalna długość zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa. Niektóre modele mają naszytą dodatkową, praktyczną kieszonkę. Można w niej schować np. kluczyk do szafki. Warto  również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano kilt, ponieważ jedynie naturalna przędza spełni swoje funkcje. Głównym zadaniem, jakie pełni ręcznik na saunę, jest wchłanianie potu. Dlatego tak ważna będzie wysoka chłonność tkaniny oraz jej skład. Dobierając ofertę tekstyliów do sauny dla naszego sklepu, zadbaliśmy o to, aby produkty spełniały też wymagania jakościowe. Dlatego zarówno ręcznik do sauny damski, jak i męski wykonano bez użycia sztucznych barwników, ale z naturalnych materiałów pozwalających ciału na równomiernie parowanie. Zapobiega to ewentualnym odparzeniom i zwiększa przewiewność tkaniny.

Ręcznik do sauny męski

Ręcznik na saunę dla panów przypomina spódnicę, zakłada się go na biodra. Wszyta guma oraz zapięcie na rzep umożliwiają prostą regulację poprzez dopasowanie ręcznika w obwodzie. Taki fason pozwala czuć się swobodnie i komfortowo. Wysoka higroskopijność tkaniny zapewnia efektywną wchłanialność. Lekki materiał wspomaga termoregulację organizmu. Podobnie jak damski kilt ręcznik do sauny męski występuje w kilku rozmiarach. Zalecamy dobrać taki rozmiar, aby nie owijać się ręcznikiem zbyt ciasno. Skóra w saunie potrzebuje w miarę swobodnego przepływu powietrza. Tym bardziej że pobyt w saunarium ma kojarzyć się z odprężeniem i błogim relaksem.

Ręcznik do sauny Hammam

Ręczniki Hammam to wywodzące się z Turcji oryginalne tekstylia. Ich zalety sprawiają, że tego typu ręczniki są bardzo chętnie wykorzystywane nie tylko w saunie, ale też na basenie, czy plaży. Hammam jest bardzo chłonny oraz lekki. Oryginalne znaczenie słowa „hammam” to łaźnia turecka, dlatego można przyjąć, że jest to najbardziej odpowiedni rodzaj ręcznika na saunę. Miękkość, giętkość, a także świetne wchłanianie wilgoci sprawiają, że jest to produkt pożądany oraz poszukiwany przez miłośników saunowania. Hammam szybko chłonie wilgoć, ale też równie szybko schnie.

Hammam to ręcznik, który występuje w niezliczonej ilości wzorów i kolorów. Nie jest to wyłącznie ręcznik do sauny damski. Spośród dostępnych kolorów znajdują się również neutralne barwy ziemi, idealne dla mężczyzn lub kobiet ceniących bardziej stonowane odcienie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ręczników do sauny. Asortyment naszego sklepu dobraliśmy bardzo starannie. Kierowaliśmy się preferencjami i potrzebami naszych Klientów. Ręczniki do sauny dostępne w naszym sklepie wybraliśmy pod kątem ich szczególnych właściwości. Naturalny skład użytych tkanin, wysoka chłonność, a także komfort użytkowania to cechy, które kierowały naszym wyborem. Dostępne tekstylia do sauny są też wytrzymałe i trwałe, co przy odpowiedniej pielęgnacji gwarantuje długi czas użytkowania.

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej...