Dekoracja stołu podczas Wielkanocy ma szczególne znaczenie, dzięki niej można stworzyć we wnętrzu wyjątkowy nastrój. Wszystko za sprawą doskonale dobranych detali i eleganckiej stylistyki. W tym czasie można wybrać tradycję, bądź też pozwolić sobie na szczyptę ekstrawagancji, łącząc różnorodne wzory i kolorystykę.

Wielkanoc nieodłącznie kojarzy się z rodzinną atmosferą. Tradycyjny wykrochmalony obrus czy niepowtarzalne i wyszukane drobiazgi dodadzą uroku pomieszczeniu i wprowadzą radosny nastrój Świąt. Stół staję się wtedy punktem centralnym wszystkich uroczystości związanych z Wielkanocą, dlatego tak istotna jest odpowiednia dekoracja.

Subtelna tradycja obrusów wielkanocnych

Klasyczne żakardowe nakrycie stołu czy elegancki obrus gipiurowy na Wielkanoc to sprawdzone rozwiązanie dla osób, które cenią tradycję. Wyróżniają się subtelnością i stonowaną kompozycją, dzięki czemu są synonimem wytworności i niewymuszonego szyku.

Każdy stół udekorowany takimi elementami będzie wyróżniał się klasyczną elegancją. Odcienie bieli nigdy nie wychodzą z mody i zawsze sprawdzają się jako niezastąpiony dodatek podczas szczególnych okazji. Do utworzenia kompozycji można wykorzystać subtelne serwetki albo podkładki w kremowych lub białych odcieniach. Święta Wielkanocne nieodłącznie kojarzą się też z koronkowymi i gipiurowymi materiałami.

A może szczypta ekstrawagancji? Można się też pokusić o wyróżniający się dodatek, który delikatnie przełamie tradycyjną konwencję. Wystarczy dobrać wyróżniający się wzór lub jeden odznaczający się element aranżacyjny…

Szczypta finezji i ekstrawagancji

Podczas dobierania dekoracji najważniejsza jest równowaga. Pozwala osiągnąć wysmakowany efekt.

Pewnego rodzaju ekstrawagancje może stanowić obrus o różnorodnym wzornictwie, kroju, czy barwie. Obrus, który przełamuje klasyczną konwencję może być dodatkowo wzbogacony elementami w bardziej zdecydowanych barwach.

Jak prać obrusy?

Obrusy najlepiej prać oddzielnie, pamiętając o dostosowaniu temperatury i liczby obrotów do danej tkaniny, z której jest wykonany. Białe obrusy z bawełny najlepiej prać do 90°C, w przypadku żakardowych jest to zazwyczaj temperatura do 40°C . Przed umieszczeniem obrusa w pralce warto złożyć go w kostkę, przy czym wirowanie powinno odbywać się przy malej liczbie obrotów, a podczas suszenia obrus musi być równomiernie rozwieszony. Minimalizuje to zagniecenia i ułatwia uprasowanie.

Najważniejsza jest jednak bliskość i prawdziwa ciepła atmosfera, której w każdej chwili życzymy! Wspaniałej Wielkiej Nocy!

Zobacz także: firanki do salonu

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej...